Zajímavé dokumentární filmy a seriály o letectví

Stránka o letectví a vše co s tím souvisí

Zajímavé dokumentární filmy a seriály o letectví

Na internetu, v televizi… ,můžeme najít spoustu zajímavých dokumentárních filmů a seriálu ze světa letectví, ať už se jedná o dokumenty, které přibližují provoz letadel ve vzduchu, na letištích nebo například jak taková letiště fungují a mnoho dalších dokumentů. Zde je vypsáno pár zajímavých dokumentů, na které se vyplatí mrknout, když se zajímáte o svět letectví, nebo vás třeba jen fascinuje.

 

Letecké katastrofy (Mayday) – Letecké katastrofy jsou známý kanadský dokumentární cyklus, který popisuje letecké nehody a incidenty a jejich vyšetřování.

Tajemství dálkového letu (Secret Life Of The Long-Haul Flight) – Dokument popisuje průběh letu společnosti Qantas z Londýna do Sydny, dokument ukazuje co se odehrává na palubě i na zemi, během tohoto letu.

Jedinečné letiště v Dubaji (Ultimate Airport Dubai) – Letiště Dubaj patří k největším a nejvytíženějším letištím světa. Tento seriál zobrazuje stavbu nového terminálu, přes zákaznické služby, až po opravy letadel společnosti Emirates.

Město v oblacích (City In The Sky) – Třídílný dokument popisující průběh letu od startu, až po přistání.

V zákulisí megaletiště (X-Ray Mega Airport) – Pětidílný dokument zkoumající a popisující provoz na letišti ve Frankfurtu.

Tajemství nejrušnějšího letiště na světě (Secret Life of the Airport) – Dokument o nejrušnějším letišti světa v Atlantě.

Letiště Orly (Orly Airport Ready For Takeoff)

Jak se řídí letecká doprava (Controlling The Skies)

Obří dopravní uzly Mnichovské letiště (Giant Hubs…)

Obří dopravní uzly Louisvillské logistické centrum (Giant Hubs…)

Megatovárny Boeing 747 (Mega Factories Boeing 747)

Nestárnoucí JumboJet (Jumbo The Plane that Changed the World)

Airbus A380 – Obr ve vzduchu (Building The Airbus A380: A European Challenge)

Boeing 787 Dreamliner (The Great Boeing 787)

Airbus A350 (Airbus A350 Star Of The Skies)

Jedna odpověď

  1. Artificial intelligence creates content for the site, no worse than a copywriter, you can also use it to write articles. 100% uniqueness,7-day free trial of Pro Plan, No credit card required:). Click Here:👉 https://stanford.io/3V6fSRi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *